יום חמישי, 20 בדצמבר 2012

עמי העולם כותבים את התנ"ך- התנ"ך במרשתתהמשרד לאזרחים וותיקים יוצא לדרך ביוזמה לכתיבת "ספר התנ"ך של האזרחים ותיקים" במסגרת המפעל העולמי: "עמי העולם כותבים את התנ"ך".
ב 45 מדינות בעולם רץ הפרויקט הייחודי הזה, כל אוהב תנ"ך, באשר הוא, רשאי לבחור את הפסוק שלו. פסוק אחד מספר הספרים, שיהיה רשום על שמו. ספר התנ"ך של  האזרחים הוותיקים, לאחר שיושלם,יודפס ויוצג בהיכל התנ"ך העולמי שיוקם על פי החלטת ממשלת ישראל, בירושלים.יחד עם עשרות ספרי התנ"ך, הכתובים בכתב יד, על ידי מאות אלפים, בעשרות שפות.
התנ"ך של האזרחים הוותיקים ייחודי בכך שלראשונה בעולם, רשאי כל משתתף לבחור את פסוקו באמצעות המרשתת (האינטרנט), וכל זאת במחשב הביתי , מכל מקום ובכל זמן.
הכרזתו של ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו ב 13 באפריל, באולם הישיבות של ממשלת ישראל, פתחה  חגיגית את המפעל במסגרתו זכה ראש הממשלה לכתוב את הפסוק הראשון. הפסוק אותו בחר "וכיתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות..." (ישעיהו פרק ב').
ייחודו  של התנ"ך במרשתת בישראל, משאר ספרי התנ"ך הנכתבים בעולם , הוא בכך שכתיבתו מוקדשת לכבודם של האזרחים הוותיקים מקימי ומייסדי מדינת ישראל. לכבודם של האזרחים הוותיקים ולמען הנחלת מורשתם.
בנוסף, חברנו אל הדור הצעיר באמצעות מועצת תנועות הנוער, בני נוער מתנדבים יעזרו למי שצריך בהליך הרישום.  יחד – אזרחים ותיקים עם חברי תנועות הנוער בארץ,  אנו כותבים ספר שלם, המציב נדבך נוסף בביסוס הקשר עם דור הוותיקים ועם מורשת התנ"ך.
הדרכה לבחירת פסוק:
כל משתתף, הבוחר את פסוקו זוכה מיד לתעודה אישית, על שמו –הנשלחת אליו בדואר אלקטרוני.
צעד ראשון: ראה את כל ספרי התנ"ך בטור הימני, קליק על ספר התנך הנבחר (לדוגמא: שיר השירים) וקליק נוסף על הפסוק אותו בחרת. אם תראה כי הפסוק צבוע. סימן הוא כי וותיק (או צעיר...) כבר בחר פסוק זה ועליך לבחור פסוק אחר.
צעד שני: מלא את פרטיך האישיים (שם מלא ודוא"ל). אל תשכח לציין אם אתה אזרח וותיק, או חבר באחת מתנועות הנוער המשתתפות
צעד שלישי (אינו חובה!) מדוע בחרת את הפסוק הזה, או מה יחסך לספר הספרים.
צעד רביעי: בחר את הצבע האישי שלך עבור הפסוק שבחרת  (כך יובטח כי את פסוקך לא יוכל לבחור אחר) ולבסוף: היכנס  לתיבת הדואר שלך ותמצא את תעודת האישית (כולל שמך ופסוקך). אתה רשאי להדפיס את התצעודה ולתלותה בבית, במשרד או בכל מקום אחר. עדות להשתתפותך במפעל העולמי של כתיבת התנ"ך. כל אדם  רשאי לבחור פסוק אחד.
למתעניינים: הנה טקס ההשקה על ידי ראש הממשלה http://www.youtube.com/watch?v=h4yi6hS_Koc,http://www.pmo.gov.il/PMO/Communication/EventsDiary/eventbible130411.htm

לאתר התכנית "התנ"ך במרשתת"


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה